Na jakém principu fungují mechanické hodinky Venezianico?

U mechanického strojku, který se používá ve švýcarských hodinkách, by se s úspěchem dalo říci, že zde platí rčení o tom, že v jednoduchosti je dokonalost. Obdivovat naprostou souhru všech jeho součástí můžeme například v hodinkách skeletonového typu.

modré hodinky
 
Ačkoliv by se mohlo zdát, že je strojek mechanických hodinek složitým systémem, je tomu právě naopak. Mechanické hodinky fungují na celkem jednoduchém principu. Celý systém sestává ze čtyř základních částí. Potřebným zdrojem energie je pérovník. Natahováním dlouhé pružiny dodáváme dostatek energie na určitý čas. Tuto energii pak přenáší kola a pastorky. Rychlost otáčení hodinových kol a následně ručiček regulují další dvě součástky. Těmi jsou kotvový krok a oscilátor. V současné době se při výběru hodinek můžete řídit i tímto parametrem. Vybírat lze tedy hodinky mechanické, s automatickým natahováním nebo poháněné baterií.

Mechanické hodinky jsou stále oblíbené

Především muži mají stále v oblibě právě mechanické hodinky. Má to pro ně určité kouzlo a nezaměnitelný styl. Proto se pánské hodinky s mechanickým strojkem vyrábějí v mnoha podobách a mnoha originálních designech. Velice zajímavě vypadají například hodinky, u kterých je celý strojek viditelný (skeletonové hodinky). Můžete pozorovat, jak vaše hodinky odměřují čas vteřinu za vteřinou. Dává to pocit dokonalé sounáležitosti s časem. Hodinky SWISS MADE jsou luxusním prvkem, který pozvedne osobnost jejich nositele.

kvalitní hodinky

Hodinky, které nabízejí mnohem víc

Potenciál švýcarských hodinek je velice široký. Může to být například skvělý nápad na dárek pro někoho blízkého. V tomto případě je vhodné využít možnost gravírování a na hodinky nechat umístit nějaký osobní vzkaz nebo věnování. Hodinky se tak stanou nejen ukazatelem času, ale mostem mezi vámi a obdarovaným. V případě skeletovaných hodinek (průhled na strojek) je gravírování trochu obtížněji proveditelné. Není to ale nemožné. V tomto případě se volí například pouze symbol nebo iniciály, kterým rozumí jen obdarovaný a dárce. A v tom je právě to dokonalé kouzlo.