Jak se dá využít Matcha Tea

Až z dalekého Japonska k nám dorazil 100% přírodní zelený čaj, který je vhodný nejen pro přípravu teplých a studených nápojů. Je vyroben z dužiny čajovníku a jeho mletí probíhá na starobylých žulových mlýnech. Na první pohled upoutá svou svěží zelenou barvou. Tu si zachovává díky zastínění rostlin v období před samotnou sklizní.

matcha tesa

  • Prášek lze použít mnoha různými způsoby.
  • Kromě čaje jím můžete vylepšit celou řadu jídel, která tak dostanou exotickou chuť i vůni.

    • Může se přidat například do oblíbeného kulinářského výrobku, kterým je Tiramisu.
    • Dodá mu nejen zmíněnou chuť a vůni, ale také příjemnou zelenou barvu.

Pokud budete sledovat recenze na Matcha Tea, pak zjistíte, že se s jeho přispěním vyrábí široká škála zajímavých produktů. Vybrat si můžete čaje v sáčcích, jehož obsah prostě nasypete do vody. Shaky s ovocným podílem, tyčinky i čokolády.

Čaj, který je pro organismus přívětivější nežli káva

Matcha Tea je prospěšný i pro naše zdraví, protože obsahuje celou řadu významných látek. Pokud bychom to vzali z hlediska nutričních hodnot, pak je originální japonský Matcha Tea přibližně desetkrát silnější nežli běžné zelené čaje.

  • Oceňovaný je především jeho velký podíl antioxidantů a aminokyselin.
  • Tím pádem se jeho konzumací zbavíte nežádoucích látek ve vašem organismu.

zelený čaj

Čaj Matcha Tea je také ideální náhradou za ranní kávu. Pokud potřebujete ráno „nakopnout“, pak určitě tento čaj vyzkoušejte. Jednou z látek, kterou obsahuje, je teofylin. Teofylin je čajový kofein, který se postupně uvolňuje po dobu tří až šesti hodin. Což znamená, že je tento proces pomalejší a tím pádem pro náš organismus daleko příznivější.

  • Zajímavostí tohoto čaje je také to, že obsahuje jako jediný čaj vlákninu.
  • A to přibližně 30 %.

Pro pozitivní výsledky jeho konzumace by měl dospělý člověk přijmout asi 4–6 gramů. Odpovídá to dvěma až třem sáčkům denně. Chcete se dozvědět více nejen o tomto čaji, ale například o dalších ZERO potravinách? Navštívit můžete Ecoblog.cz.