Stylový dětský pokojíček za pár chvil!

To, že máte děti, může být skvělá příležitost, jak si zase začít hrát. Jenže tak trochu jinak. S nářadím a bruskou. Zkuste ve volných chvílích, kterých máme nyní všichni dostatek, vyrobit vašim dětem stylovou postel ve tvaru auta, dětský domeček nebo třeba palandu pro kluky i holky. To vše ze dřeva. A jak všichni víme, nic nám i dětem neudělá větší radost než to, když něco takového sami vytvoříte.

Jak na to? A co k tomu budete potřebovat?

  1. Návrhy a kreslení.

Než se pustíme do práce, musíme si samozřejmě vše pečlivě naplánovat. K tomu budete potřebovat papíry, tužky a pravítko. Zkuste si udělat několik náčrtů, vyměřte si konkrétní plochu v dětském pokoji, do které danou vychytávku umístíte a pečlivě a proberte s dětmi, jak by měla vypadat. Určitě vám v této fázi rády pomohou.

  1. Práce s řezačkou a bruskou.

Nemine váš vyřezávání a broušení. V tomto okamžiku pošlete raději děti na chvíli za maminkou, aby se vám nepletly pod ruce. Pečlivě vyřezejte tvary jednotlivých místností například u dětského domečku nebo postýlky a poté vybruste všechny části tak, aby byly hladké a nemohl se o ně nikdo poranit.
Jaké nářadí a nástroje budete k tomu všemu potřebovat. Třeba kotoučovou pilu, přímočarou pilu, vibrační brusku nebo aku přílepovou vrtačku značky Blackanddecker.